#

خدمات پس از فروش

شما تا 24 ساعت (فارق از تعطیل بودن یا نبودن) می‌توانید نسبت به اعلام خرابی کالا و یا هرگونه مغایرت صرفاً از طریق ایمیل اقدام نموده و پس از تائید کارشناس نسبت به مرجوعی کالای خود اقدام نمائید. لطفاً توجه داشته باشید که اعلام خرابی کالاها می‌بایست طی بازه زمانی اعلام شده بیان گردد. کالاهایی که شامل مرجوعی می‌باشند به شرح زیر هستند.
کالاهای خریداری شده دارای نقص فنی و یا ایراد ظاهری باشد (دقت نمائید کالاهای شکستنی که حین حمل و نقل پستی به شهرستان دچار شکستگی شوند بدون صورتجلسه پستی شامل مرجوعی نخواهند بود).
کالای ارسال شده برای شما از نظر سایز، رنگ، مدل و ... اشتباه ارسال شده باشد. این بدین معناست که رنگ و .. که شما انتخاب نموده‌اید و در فاکتور شما قید شده است با کالای ارسالی از طرف سایت برای شما قابل پذیرش نباشد.
در مورد کالاهای شکستنی می‌بایست از پست پیشتاز استفاده شود. بدیهی است در غیر اینصورت شرکت مسئولیتی در قبال کالاهای شکستنی نخواهد داشت.
با توجه به بندهای بالا در صورتی که کالای شما شرائط لازم برای مرجوعی را دارا باشد می‌بایست تا 24 ساعت هر گونه موردی را از طریق ایمیل به ما اعلام کنید و تا 72 ساعت پس از تائید کارشناس نسبت به مرجوعی کالای مورد نظر اقدام نمائید. در صورتی که پس از این زمان گزارشی در مورد کالایی برای ما ارسال نشود، به معنای تائید سلامت ظاهری و فنی کالا می‌باشد و بدیهی است که پس از ان مرجوعی قابل پذیرش نخواهد بود.
کالاهایی که بصورت حضوری تحویل داده می‌شوند می‌بایست پس از بررسی صحت و سلامت کالاها تحویل گرفته شوند و شرکت بهداد الکتریک پس از آن نسبت به سلامت فیزیکی کالا و یا کسری کالا مسئولیتی به عهده نخواهد گرفت.
کالاهای آسیب دیده و همه لوازم جانبی و متعلقات آن، باید به همان شکلی که مشتری تحویل گرفته است به همراه صورتجلسه رسمی شرکت حمل و نقل  بهمراه فاکتور خرید به شرکت بهداد الکتریک ارسال گردد.
کالاهایی که بدون هماهنگی مرجوع شوند و یا به دلائلی نسبت به دریافت آن امتناع شود، تا یک ماه نزد ما به امانت باقی خواهند ماند و شما می‌توانید طی این مدت با پرداخت هزینه پستی نسبت به برگشت کالای خود اقدام نمائید. بدیهی است شرکت بهداد الکتریک نسبت به کالاهایی که بدون هماهنگی مرجوع شوند مسئولیتی نخواهد داشت.
کالاهای مرجوعی پس از تحویل توط شرکت بهداد الکتریک به واحد کارشناسی انتقال داده می‌شوند تا هرگونه مشکل اظهار شده مورد بررسی قرار گیرد. در صورت تائید مشکل اعلامی، کالای شما طی یک هفته کاری تعویض و به صورت رایگان برای شما ارسال و یا هزینه آن بر طبق فاکتور خرید عودت داده خواهد شد.

خانه
محصولات
سبد خرید
تماس
ورود